Dedykowana samochodowa instalacja LPG LANDIRENZO OMEGAS EVO oraz OMEGAS DIRECT do samochodów SKODA

Landirenzo Omegas EVO oraz Omegas Direct są dedykowanymi instalacjami, dostosowanymi do konkretnego silnika i nadwozia samochodu SKODA. Instalacje Landirenzo Omegas należą do najnowocześniejszych dostępnych na rynku systemów zasilania gazem LPG w fazie lotnej. Wysokiej jakości komponenty instalacji zamontowane są z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych wsporników montażowych. Przeprowadzane testy drogowe pozwalają na zachowanie wysokiej trwałości i żywotności silnika. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. Instalacje są cenione na rynku samochodowych instalacji gazowych za wysoką jakość wykonanych komponentów, niezawodność i wytrzymałość.


group

LANDIRENZO OMEGAS EVO (sekwencyjny wtrysk paliwa) – jak działa system?

• Gaz LPG, w stanie ciekłym, wypływa ze zbiornika przez wielozawór (który połączony z wlewem służy także do tankowania LPG ) i skierowany zostaje do komory silnika przez przewód, na którym umieszczony jest elektrozawór LPG, umożliwiający przepływ gazu tylko przy pracującym silniku i przełączniku ustawionym w pozycji “GAZ”. W komorze silnika znajduje się reduktor, gdzie następuje redukcja ciśnienia gazu LPG oraz zmiana stanu skupienia z ciekłego w gazowy.

• Komputer ECU (sterownik), określając aktualny czas wtrysku gazu, opiera się na przejętych podczas zasilania gazem, czasach wtrysku benzyny. Oznacza to, że kontrola nad silnikiem leży w gestii komputera wtrysku benzyny (sterownika), a sterownik instalacji gazowej przetwarza polecenia wygenerowane dla wtryskiwaczy benzynowych na odpowiednie polecenia dla wtryskiwaczy gazu.

• Aby zachować idealną zgodność z systemem benzynowym, komputer ECU (sterownik) systemu gazowego, uruchamia wtrysk gazu na tym samym cylindrze, z którego został pobrany czas wtrysku benzyny. Komputer gazu oblicza jaką ilość energii, która powinna być wyzwolona za pośrednictwem benzyny, zamienić na odpowiednią ilość energii, wygenerowaną przez gaz.

• LANDIRENZO OMEGAS EVO jest w stanie zintegrować się w sposób wydajny z głównymi funkcjami (kontrola stężenia mieszanki, cut off, EGR, odcięcie paliwa przy zadanych obrotach, itd) jak też z dodatkowymi (kontrola sprzęgła klimatyzatora, nadciśnienie wspomagania kierownicy, obciążenia elektryczne, itd) tego systemu.

• Przeliczenie czasu wtrysku benzyny na czas wtrysku gazu jest realizowane w oparciu o szereg parametrów, które oprócz czasów wtrysku benzyny są pozyskiwane przez komputer ECU (sterownik) gazu, takich jak: ciśnienie gazu na listwie, temperatura gazu, temperatura cieczy chłodzącej w silniku i obroty silnika.

LANDIRENZO OMEGAS DIRECT (bezpośredni wtrysk paliwa)

• System LANDIRENZO OMEGAS DIRECT stanowi nową ewolucję systemu sekwencyjnego wtrysku gazu LPG: został zaprojektowany do przekształcania silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

• System LPG LANDIRENZO redukuje emisję zanieczyszczeń, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i gwarantując zgodność z coraz bardziej rygorystycznymi normami środowiskowymi. Zaawansowana technologia pozwala systemowi Omegas Direct zapewnić wysoką wydajność przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności silnika przez lata. Wtryskiwacze najnowszej generacji zapewniają dokładne dozowanie paliwa w celu optymalizacji spalania.

• System Omegas Direct LPG współdziała z systemem benzynowym i oferuje połączenia OBD II. Omegas Direct jest dostępny w kilku różnych wersjach, aby przystosować się do pojazdów o różnych pojemnościach, w tym silników turbo.

Atrakcyjna gwarancja w wybranych ASO SKODA
2 LATA, BEZ LIMITU KILOMETRÓW

Instalacja gazowa Landirenzo Omegas zamontowana w wybranych ASO Skoda na terenie Polski, jest objęta gwarancją zbieżną z gwarancją producenta samochodu: okres trwania 2 lata, bez limitu kilometrów.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Landirenzo stawia na najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nasze instalacje wyposażone są w szereg systemów zabezpieczających:

W przypadku kolizji, odłączony zostaje cały system, a zawory bezpieczeństwa odcinają wypływ gazu. Wyjątkowo mocny, stalowy zbiornik, nawet zgnieciony zachowuje całkowitą szczelność.

W przypadku nie odłączenia pistoletu podczas tankowania paliwa LPG, przewód tankowania zostaje zerwany podczas ruszenia samochodem, a zawór jednokierunkowy uniemożliwia wypływ gazu ze zbiornika.

W przypadku próby przepełnienia zbiornika LPG podczas tankowania, automatycznie odcinany jest dopływ gazu przez wielozawór, a dystrybutor wyłącza wówczas tankowanie.

W przypadku pożaru samochodu, odpowiednia konstrukcja i wykonanie komponentów systemu LPG gwarantują bezpieczeństwo.

Ekonomia

Bezpośrednio po montażu instalacji zaczynamy oszczędzać. Duża kwotowa różnica pomiędzy ceną benzyny i LPG powoduje bardzo znaczące oszczędności dla użytkowników samochodów zasilanych LPG. Oszczędności na kosztach zakupu paliwa w stosunku do wersji benzynowej, mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w trakcie kilkuletniego użytkowania samochodu. Niezmiennie od ponad 20 lat w Polsce, cena LPG w stosunku do benzyny jest ok. 50 niższa. Oczywiście wpływa to na ciągły wzrost samochodów LPG w Polsce, których liczba zbliża się do 3 mln. szt.

Ekologia

Korzyści ze stosowania paliwa LPG oprócz ekonomicznych, są również ekologiczne: mniejsza emisja tlenku CO i dwutlenku węgla CO2 ,węglowodorów, tlenków azotu NOx, podczas spalania paliwa LPG, istotnie przyczynia się to do czystości powietrza. W wielu krajach stosowane są zachęty do stosowania LPG w transporcie w postaci np. możliwości wjazdu do centrów miast dla samochodów z zasilaniem gazowym.

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję