Dedykowana samochodowa instalacja LPG LANDIRENZO OMEGAS OBD do samochodów RENAULT i DACIA

Landirenzo Omegas OBD jest dedykowaną instalacją, dostosowaną do konkretnego silnika i nadwozia samochodu RENAULT i DACIA. Instalacja ta jest systemem wtrysku sekwencyjnego, należy do najnowocześniejszych dostępnych na rynku systemów zasilania gazem LPG w fazie lotnej. Wysokiej jakości komponenty instalacji zamontowane są z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych wsporników montażowych. Przeprowadzane testy drogowe pozwalają na zachowanie wysokiej trwałości i żywotności silnika. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. Instalacja jest ceniona na rynku samochodowych instalacji gazowych za wysoką jakość wykonanych komponentów, niezawodność i wytrzymałość.


group

LANDIRENZO OMEGAS OBD – Jak działa system ?

• Gaz LPG, w stanie ciekłym , wypływa ze zbiornika przez wielozawór ( który połączony z wlewem służy także do tankowania LPG ) i skierowany zostaje do komory silnika przez przewód, na którym umieszczony jest elektrozawór LPG, umożliwiający przepływ gazu tylko przy pracującym silniku i przełączniku ustawionym w pozycji “GAZ”. W Komorze silnika znajduje się reduktor, gdzie następuje redukcja ciśnienia gazu LPG oraz zmiana stanu skupienia z ciekłego w gazowy.

• Komputer ECU (sterownik), określając aktualny czas wtrysku gazu, opiera się na przejętych podczas zasilania gazem, czasach wtrysku benzyny. Oznacza to, że kontrola nad silnikiem leży w gestii komputera wtrysku benzyny (sterownika) a sterownik instalacji gazowej przetwarza polecenia wygenerowane dla wtryskiwaczy benzynowych na odpowiednie polecenia dla wtryskiwaczy gazu.

• Aby zachować idealną zgodność z systemem benzynowym, komputer ECU(sterownik) systemu gazowego, uruchamia wtrysk gazu na tym samym cylindrze z którego został pobrany czas wtrysku benzyny. Komputer gazu oblicza jaką ilość energii, która powinna być wyzwolona za pośrednictwem benzyny, zamienić na odpowiednią ilość energii, wygenerowaną przez gaz.

• LANDIRENZO OMEGAS OBD jest w stanie zintegrować się w sposób wydajny z głównymi funkcjami (kontrola stężenia mieszanki, cut off, EGR, odcięcie paliwa przy zadanych obrotach , itd) jak też z dodatkowymi (kontrola sprzęgła klimatyzatora, nadciśnienie wspomagania kierownicy, obciążenia elektryczne, itd) tego systemu.

• Przeliczenie czasu wtrysku benzyny na czas wtrysku gazu jest realizowane w oparciu o szereg parametrów, które oprócz czasów wtrysku benzyny, są pozyskiwane przez komputer ECU(sterownik) gazu, takich jak: ciśnienie gazu na listwie, temperatura gazu, temperatura cieczy chłodzącej w silniku i obroty silnika .

Atrakcyjna Gwarancja w wybranych ASO RENAULT do 2 lat, a w ASO DACIA do 3 lat lub 100 tys. km.

Instalacja gazowa Landirenzo Omegas zamontowana w wybranych ASO na terenie Polski, jest objęta gwarancją zbieżną z gwarancją producenta samochodu.

Renault:

• Dla instalacji montowanych w samochodach nowych lub w samochodach nie starszych niż 1 rok licząc od daty zakupu; okres gwarancji trwa tyle, ile gwarancja na samochód, ale nie dłużej niż 24 miesiące od daty montażu.

• Dla instalacji montowanych w pozostałych samochodach Renault: okres gwarancji na elementy instalacji wynosi 24 miesiące licząc od daty montażu z limitem 100000 km zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.

Dacia:

• Dla instalacji montowanych w samochodach nowych lub w samochodach nie starszych niż 1 rok licząc od daty zakupu; okres gwarancji trwa tyle, ile gwarancja na samochód, ale nie dłużej niż 36 miesięcy od daty montażu z limitem 100000 km.

• Dla instalacji montowanych w pozostałych samochodach Dacia: okres gwarancji na elementy instalacji wynosi 24 miesiące licząc od daty montażu z limitem 100000 km zależnie od tego, co nastąpi wcześniej

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Landirenzo stawia na najwyższe standardy bezpieczeństwa, nasze instalacje wyposażone są w szereg systemów zabezpieczających:

Ekonomia

Bezpośrednio po montażu instalacji zaczynamy oszczędzać. Duża kwotowa różnica pomiędzy ceną benzyny i LPG powoduje bardzo znaczące oszczędności dla użytkowników samochodów zasilanych LPG. Oszczędności na kosztach zakupu paliwa w stosunku do wersji benzynowej, mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w trakcie kilkuletniego użytkowania samochodu. Niezmiennie od ponad 20 lat w Polsce, cena LPG w stosunku do benzyny jest ok. 50% niższa. Oczywiście wpływa to na ciągły wzrost samochodów LPG w Polsce, których liczba zbliża się do 3 mln. szt.

Ekologia

Korzyści ze stosowania paliwa LPG oprócz ekonomicznych, są również ekologiczne: mniejsza emisja tlenku CO i dwutlenku węgla  CO2 ,węglowodorów, tlenków azotu NOx, podczas spalania paliwa LPG, istotnie przyczynia się to do czystości powietrza. W wielu krajach stosowane są zachęty do stosowania LPG w transporcie w postaci np. możliwości wjazdu do centrów miast dla samochodów z zasilaniem gazowym.

 

Instalacje dostępne do wybranych modeli:

• Renault – Clio, Megane, Fluence

• Dacia – Duster, Lodgy, Dokker, Logan, Sandero

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję